KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13253042
nr 1325 3042
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Torrnålsgravyrer, 2 st, Signerade. Motivet: 23x34Kolorerade
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 11 maj 2020
kl 20:33:43
600 kr
700 kr
800 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth